Jerzy Stankiewicz, Tadeusz Boniecki, Z wierszem w obiektywie

  • egz.
  • Cena netto: 0,00 zł 0,00 zł
  • Niedostępny

Wydanie I
Poznań 2015
Format 21x15 cm
ISBN 978-83-63664-75-6
ss. 130

język: polski

Autorami tej książki są nie najmłodsi już Jerzy Stankiewicz i Tadeusz Boniecki. Obaj panowie są archiwistami. Jerzy (autor wszystkich wierszy w tomiku)
interesuje się filozofią (studia na uniwersytetach w Poznaniu, Lublinie i Toruniu). Krótko pracował w Poznańskim Teatrze Wielkim (1989-1991), potem w Gazetach Poznańskiej i Wrocławskiej jako korespondent. Po ukończeniu studiów wrócił do Góry Śląskiej, która jest jego rodzinnym miastem. Od 12 lat jest członkiem Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, w którym odnajduje animusz i twórczą wenę. Przed laty, w teatrze poznał Tadeusza, z którym przyjaźni się do dziś.
Tadeusz (autor zamieszczonych fotografii) interesuje się muzyką, malarstwem, psychoanalizą i religioznawstwem. Urodził się i mieszka w Poznaniu. Pracuje w
Teatrze Wielkim i w Filharmonii Poznańskiej, gdzie od lat otacza opieką archiwalne zbiory artystyczne. Swój wolny czas przeznacza na fotografowanie. Jest
darczyńcą ponad 5.500 zdjęć dla Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Zdjęcia te dokumentują przemiany architektoniczne miasta i utrwalają życie społeczno-kulturalne Poznania. Oprócz zdjęć reporterskich do jego dorobku należą także fotografie artystyczne.
Książka ta to synteza poezji i fotografii raz pozostających wobec siebie w opozycji, raz w symbiozie. Praca cicha i spokojna bez wrzasku współczesnego świata, a błyskająca kolorem i subtelną tonacją artystycznego smaku.

Załączniki

Zobacz Pobierz
spis-tresci.pdf (280.7 KB)

Polecane produkty